Ypatingas poreikis

Originalus pavadinimas: Special NeedMetai: 2015 m.Žanras: DokumentikaCenzas: Žiūrovams nuo 13 metųAprašymas: 

Enea labai trokšta meilės. Du Enea draugai – Alexas ir Carlo – nusprendžia jam gimtadienio proga padovanoti sekso seansą.

Tačiau įgyvendinti šią idėją Italijoje, turint autistinių sutrikimų, nėra lengva. Tad trijulė išsiruošia į liberalesnes Europos šalis. Lankantis Lince, Ciūriche ir Hamburge, jiems imasi padėti vis daugiau žmonių, o netikėtų įvykių virtinė kreipia draugų autobusiuką vis toliau nuo pradinio kurso. 

Kelionė, kurios pirminis tikslas buvo seksas, netrukus virsta kelionę po vidinį Enea pasaulį ir jo intymiausius jausmus, pakeisiančią visų trijų bendražygių įsivaizdavimą apie meilę, draugystę ir laisvę.

Tai dokumentinė kino kelionė, kuri pranoksta net vaidybinių filmų dramaturgų vaizduotę. Kelionė kuri priverčia ir kvatoti, ir sujaudina iki ašarų.

Vienas iš trijų draugų ir herojų Carlo yra ir šio filmo režisierius. Apie šį, daugybę tarptautinių kino festivalių pelniusį filmą viena garsiausių Lietuvos kino kritikių Rūta Oginskaitė atsiliepė taip: „<…> žiūrėti šitą Carlo Zoratti filmą nepaprastai gera.“

Apdovanojimai
2014 Dallas International Film Festival – didysis žiuri apdovanojimas
2014 Italian Film Festival – geriausias filmas
2014 SXSW Film Festival – žiūrovų apdovanonijmas
2014 Trieste Film Festival – žiūrovų apdovanojimas
2013 Leipzig DOK Festival – „Auksinis balandis“
2013 International Documentary Film Festival Amsterdam – žiūrovų apdovanojimo nominantas
2013 CPH: DOX, Copenhagen – oficialios programos dalyvisOriginalo kalba: Italų k.Režisierius: Carlo ZorattiTrukmė: 85 min.Šalis: Italija, VokietijaSubtitrai: Lietuvių k.