XII tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“

Gruodžio 11 d. Ketvirtadienis

17 val. STUDENTŲ – „JAUNIMAS JAUNIMUI“ / STUDENT FILMS – YOUTH TO YOUTH (Trumpametražių filmų konkursinė programa visiems), 89 min.
19 val. ŽVAIGŽDŽIŲ DEBIUTAI (Trumpametražių filmų konkursinė programa visiems), 93 min.

Gruodžio 12 d. Penktadienis

17 val. SIURREALISTINIS PASAULIS / SURREALISTIC WORLD (Trumpametražių filmų konkursinė programa visiems), 88 min.
18.45 val. VAIZDŲ MUZIKA (Trumpametražiai konkursiniai filmai visiems), 93 min.
20.30 val. SUAUGUSIŲ ŽAIDIMAI (Trumpametražių filmų konkursinė programa suaugusiems), 116 min.

Gruodžio 14 d. Sekmadienis

14 val. ISTORIJOS MAŽYLIAMS / STORIES FOR BABIES (Trumpametražių filmų konkursinė programa vaikams), 68 min.
15.30 val. KALĖDINIS TINDIRINDIS (Trumpametražių filmų konkursinė programa vaikams), 78 min.
17 val. ĮSIELEKTRINĘ MEILUŽIAI (pilnametražis animacinis filmas suaugusiems), 78 min.

„JAUNIMAS JAUNIMUI“/”YOUTH FOR YOUTH” 

Programoje surinkti geriausi studentų darbai iš įvairių pasaulio kraštų. Italų filmas „Rudžių amžius“ pasakoja ekskavatorių-dinozaurų istoriją. Prancūzų „Gobelins“ mokyklos filmai „Myosis“, „Susipažinkite, mėsa“, „Viena pasaka“ tai aukščiausios profesionalios kokybės animacijos darbai, kurių istorijos žavi ir jaudina. Belgų „KASK“ mokyklos filmai pasižymi paradoksaliomis istorijomis ir netikėtomis idėjomis, jų filmas „Šuns gyvenimas“ pasakoja apie šuniuko ir mergaitės gyvenimą. Vokiečių „Baden-Wurttenbergo Filmakademie“ mokyklos filmas „Vestuvinis pyragas“ – tai puiki istorija apie santykius, pamatysime, kaip smulkaus konflikto metu elgiasi pyrago žmogiukai ir tikrieji jaunavedžiai. Vokiečių mokyklos „HAW Hamburg“ filmas „Vėjas“ – nuostabus kūrinys, kurio festivalinių prizų sąrašas nusidriekia net per du puslapius. Tai pasakojimas apie žmogučius, kurie bando įveikti vėją, atlikdami kasdieninės rutinos darbus. Ir kiti filmai verti dėmesio.

THE AGE OF RUST / RUDŽIŲ AMŽIUS
MYOSIS / MYOSIS
ELIPSE / UŽTEMIMAS
THE LITTLE COUSTEAU / MAŽASIS KUSTO
MEET MEAT / SUSIPAŽINKITE, MĖSA
BEACH / PAPLŪDIMYS
A DOG’S LIFE / ŠUNS GYVENIMAS
HAT THEORY / SKRYBĖLĖS ISTORIJA
WEDDING CAKE / VESTUVINIS PYRAGAS
IMPERIUM VACUI / TUŠČIAS VALDYMAS
IN MY MIND / MANO MINTYSE
MYTHOPOLIS / MYTHOPOLIS
RECENTLY IN THE WOODS / NESENIAI MIŠKE
AB OVO / AB OVO
ONE TURTLE / VIENA VĖŽLIUKĖ
UN CONTE / VIENA PASAKA
WIND / VĖJAS

“SUAUGUSIŲ ŽAIDIMAI” / “ADULT GAMES” 

Programoje surinkti filmai apie meilę, erotiką, geismus, apie savo tapatybės suvokimą, apie toleranciją, apie pasaulio žiaurumus ir išbandymus skirti suaugusiems žiūrovams. Garsiausio lenkų režisieriaus Piotro Dumalos filmas „Hipopotamai“ labai kontraversiškai vertinamas žiūrovų ir kino kritikų, hipopotamų žiauriausi instinktai, vizualiai perkelti žmonėms stipriai šokiruoja. Gamta nesilaiko moralės normų. Vokiečių režisieriaus G. Zootzky filme „Hermis ir Afroditė“nagrinėja vaiko istoriją, kuris brendimo metu pradeda atrasti savo tikrąją tapatybę. Vokiečių režisierius M. Wende filme „Simple“(„Paprasta“) pasakoja apie seksualinius norus. Vyro ir moters santykius nagrinėja rusų režisierius Dmitrij Geller filme „Vyras sutinka moterį“. Filmai apdovanoti garsiausiuose pasaulio festivaliuose.

LOVE AND VEHICLES /  MEILĖ IR TRANSPORTO PRIEMONĖS
SEE ME AGAIN /  PASIMATYKIME VĖL
SIMPLE / PAPRASTA
HERMES AND APHRODITE / HERMIS IR AFRODITĖ
SHUNTER / ORGANIZATORIUS
HAIR /  PLAUKAI
CANIS /  ŠUNYS
LITTLE VULVAH AND HER CLITORAL AWARENESS /  MAŽOJI VULVAH IR JOS KLITORIO SUVOKIMAS
MAN MEETS WOMAN / VYRAS SUTINKA MOTERĮ
THE OBVIOUS CHILD / AKIVAIZDUS VAIKAS
HIPOPOTAMY /  HIPOPOTAMAI
LUST / GEISMAS

“ISTORIJOS MAŽYLIAMS” / “STORIES FOR BABIES”

Programoje surinkti trumpametražiai animaciniai filmai patiems mažiausiems žiūrovams. Tai filmai apie pauštelius, paršelius, pelytes ir kitus mielus gyvūnėlius. Puikus vokiečių rež. Ralfo Kukula filmas „Fredas ir Anabelė“ pasakoja apie šiltą katino ir žasies draugystę. Šveicarų rež. Marjolaine Perreten filme „Balioniniai paukščiai“ ant šakos susitiko paukščiukai, ir kaip paaiškėjo, jie buvo pripūsti oro. Rusų režisieriaus Sergejaus Strusovskio filmas „Išranki pelė“ tai puikus pamokantis fimas apie draugystę, kaip pasirinkti draugus. Lenkų rež. Anns Błaszczyk filmas „Trys karaliai“ tai nauja šios visiems gerai žinomos istorijos versija. Ukrainiečių rež. Stepano Kovalio filmo „Juodžemis“ veikėjas katinas pasakoja istoriją apie tai, kaip pirmykščiai žmonės atkeliavo į juodžemio vietoves ir ten apsigyveno. Pažiūrėję kitus filmus, vaikai sužinos, kur prasideda vaivorykštė, ką naktimis veikia monstrai, kaip sekėsi paršiukui būti aukle.

BALLOON BIRDS / BALIONINIAI PAUKŠČIAI
FRED AND ANABEL / FREDAS IR ANABELĖ
STRIPED STORY / DRYŽUOTOJI ISTORIJA
THE THREE KINGS / TRYS KARALIAI
HIDDEN TALENT / PASLĖPTAS TALENTAS
WHERE THE RAINBOW BEGIN / KUR PRASIDEDA VAIVORYKŠTĖ
THE NIGHT LIGHT MONSTER / NAKTINĖS ŠVIESOS MONSTRAS
BABYSITTER PIGLET / PARŠELIS. AUKLĖ
BLACK SOIL / JUODŽEMIS
PICKY MOUSE / IŠRANKI PELĖ

 “KALĖDINIS TINDIRINDIS” / “CHRISTMAS TINDIRINDIS”

Šioje programoje surinkti animaciniai filmai vaikams, kuriuos vienija bendra tema – Kalėdų tema. Tai muzikiniai filmai apie žiemos nuotykius, taip pat pasakos pagal garsių pasaulio rašytojų knygas, originalios istorijos apie mažylių nuotykius. 

SHCHEDRYKAS
HASH
SNIEGUOLĖ IR ROŽYTĖ
KALĖDA
ŽIEMA ATĖJO
PASKUTINĖ DOVANA
MERGAITĖ SU DEGTUKAIS
ŽIEMOS PASAKA
BRAŠKĖS ANT EGLĖS
KURMIUKAS IR SNIEGO SENIS
SENELĖS PASAKA

 „SIURREALISTINIS PASAULIS“ / „SURREAL WORLD“

Latvių režisierius Vladimiras Leščiovas filme „Lietingos dienos“ pasakoja vieno japono kelionę pas jaunų dienų mylimąją. Kelionės metu jis prisimena ir skaudžius Hirosimos bombardavimo įvykius. Karolina Specht filmo „Neįtikėtinai elastingas vyras“ veikėjų šeima sutelpa neįprastai mažame name. Prancūzų režisieriaus Maurice Huvelin filme „Didysis šūvis. Didysis siaubas“ tikrai daug šūvių, sprogimų, pjūklų ir kitų siaubo filmų atributų. Tai šmaikšti parodija. Įžymaus vokiečių režisieriaus Andreas Hykade filmas „Grynuoliai“ pasakoja apie paukštį, kuris ieško vis naujo energetinio rutuliuko, padedančio nors labai trumpam pakilti į orą ir nuspalvinančio pasaulį aukso spalva. Naujausias estų režisieriaus filmas „Ada plius Otas“ pasakoja apie du įsimylėjėlius vyrą ir varną, kurie gyvens lizde. Kinų režisieriaus Chen Xi filmas „Kregždė“ parodo jaunos merginos rytinės arbatėlės akimirkas, nufilmuotas pro langą.

AN INCREDIBLY ELASTIC MAN / NEĮTIKĖTINAI ELASTINGAS VYRAS
EMIL / EMILIS
GUESTS AT MY HOME / SVEČIAI MANO NAMUOSE
SIMULACRA / SIMULAKRI
NUGGETS / GRYNUOLIAI
NORTHERN STARFISH / ŠIAURĖS JŪRŲ ŽVAIGŽDĖ
SWALLOW / KREGŽDĖ
ADA PLUS OTTO / ADA PLIUS OTAS
BIGSHOT / DIDYSIS ŠŪVIS
RAINY DAYS / LIETINGOS DIENOS

 “ĮSIELEKTRINĘ MEILUŽIAI“ / „CHEATIN“

Anesi festivalio Specialius žiuri prizas pelnytai atiteko garsiam amerikiečių režisieriui Billui Plymptonui už jo naujausią pilnametražį filmą „Cheatin“ („Įsielektrinę meilužiai“). Jame ką tik susituokusi porelė eksperimentuoja – žaidžia šokiruojančius meilės žaidimus. B. Plymptonui būdingos dramatiškos filmo kadro kompozicijos, šaržuoti, karikatūriniai personažai, štrichuotos personažų figūros, atpažįstamos iš ankstesnių autoriaus filmų. Anesi festivalyje buvo ypač gausu B. Plymptono išleistų knygų apie jo kūrybinę patirtį ir DVD diskų. 

„VAIZDŲ MUZIKA“ / „MUSIC OF THE PICTURES“

Tikras atradimas kiekvienam festivaliui tai garsiojo lenkų režisieriaus Jerzy Kucia filmas „Fuga violončelei, trimitui ir peizažui“. Šis impresionistinis kūrinys užburia nuostabia vaizdų ir muzikos darna. Baltarusių režisierės I. Kodiukovos filmas „Šopenas“pasakoja apie garsiojo kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybos akimirkas. Lenkų režisieriaus Tomek Ducki filmo „Baseinas“ veikėjai, du seni plaukikai patenka į savo praeities šlovingas dienas. Svetlanos Filipovos filmas „Brutas“ pasakoja apie holokausto dienas, kurio nebylus liudininkas buvo šuo. Visi programos filmai rodyti ir tapę laureatais ne vienoje dešimtyje garsiausių animacijos ir kino festivalių.

BATH / BASEINAS
THE SONG / DAINA
BRUTUS / BRUTAS
WINTER AND LIZARD / ŽIEMA IR  DRIEŽAS
SHOPIN / ŠOPENAS
HOTZANAK. FOR YOUR OWN SAFETY / HOTZANAK. JŪSŲ PAČIŲ SAUGUMUI
OTHER SHORES / KITI KRANTAI
NOISE OF THE WORLD / PASAULIO TRIUKŠMAS
HUNGER / BADAS
FUGUE FOR CELLO, TRUMPET AND LANDSCAPE / FUGA VIOLONČELEI, TRIMITUI IR KRAŠTOVAIZDŽIUI

ŽVAIGŽDŽIŲ DEBIUTAI

Debiutiniai filmai tai pirmieji jaunųjų profesionalų darbai, kurie atskleidžia milžiniškas būsimų animacijos žvaigždžių kūrybines potencijas. Naujų stilių ir technikų išbandymo arena. Rusų režisierius Vadim Oborvalov filme „Baltai žydra tyla“ spręsdamas gilias būties problemas atskleidžia savo tapytojo talentą. Lenkų režisierė Natalia Dziedzic filme „Endeminių godumas“ pasakojama apie žmones ir mažyčius padarėlius, krabukus, kurie keistu būdu įtakoja pačių žmonių poelgius. Kroatų garsiosios studijos „Zagreb film“ rež. Livio Rajh filmas „Industrija“ parodo liūdną superherojų tiražavimo ir industrijos istoriją.  Režisierė Anna Šepilova filme „Auksiniai kiaušiniai“ pasakoja raibos vištelės, kuri deda auksinius kiaušinius istorijos naują versiją, nukeldama veikėjus į  bolševikinės eros laikotarpį, pasitelkdama dvidešimto amžiaus pradžios avangardinės tapybos stilistiką. 
Programoje dar daug puikių filmų apie skraidančią senelę Larisą, apie drąsią motiną, apie mažą žuvytę akvariume, apie laiko mašiną, apie kramtomąją gumą, apie dvynukes, apie storulį ir liesą, apie laidais sklindančius balsus.

WHITE-BLUE SILENCE / BALTAI ŽYDRA TYLA
TOGETHER / DRAUGE
ENDEMICS GREED /  ENDOMINIŲ GODUMAS
LARISSA CAN FLY / LARISA GALI SKRAIDYTI
FAT AND SKINNY / STORULIS IR LIESAS
THE CAN / SKARDINĖ
INDUSTRY / INDUSTRIJA
GOLDEN EGGS / AUKSINIAI KIAUŠINIAI
NANA, NANI, NAO /  NANA, NANI, NAO
TIME MACHINE / LAIKO MAŠINA
THE WIRES / LAIDAI
THE GUM / KRAMTOMOJI GUMA
THE BRAVE MOTHER / DRĄSI MOTINA