X tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras”

Šį rudenį Kauną vėl užplūs garso ir vaizdo srautai – spalio 21-31 d. vyks X Tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras”, dešimtmetį skaičiuosiantis su tokiais vardais, kaip Blixa Bargeld (Vokietija), Kangding Ray (Prancūzija), Ueno Masaaki (Japonija), Gábor Lázár (Vengrija).

Spalio 30 d., penktadienį, Kauno kino centre „Romuva“ 19:30 val. įvyks baigiamasis festivalio pasirodymas – Blixa Bargeld: “Rede / Speech”

Blixa Bargeld (Vokietija)

Vokalinis solo pasirodymas – “Rede / Speech”

Vokiečių eksperimentinės muzikos atstovas nuo 1980 m. yra nutiesęs ilgą ir iki šiol aktyvų kūrybinį kelią su grupe „Einstürzende Neubauten“, taip pat kaip solo pasirodymų atlikėjas ir daugelio muzikinių kolaboracijų dalyvis (“ANBB” su Alva Noto, “Still Smiling” su Teho Teardo). 

Blixa Bargeld pasirodymą  “Rede / Speech” galima vadinti intensyviu ir dinamišku pokalbiu tarp atlikėjo ir auditorijos. Jame kiekvienas klausytojas įtraukiamas į nepakartojamą kelionę po akustinį šio vokalo alchemiko pasaulį. Auditorija užburiama gyvu balso galimybių tyrinėjimu, atsiskleidžiančiu per skiemenų, žodžių, sakinių metamorfozes. Sudėtingose Blixa Bargeld solo improvizacijose vykstanti kalbos ir vokalo sintezė virsta jautria akustine architektūra. 

Blixa Bargeld savo pasirodymuose pasitelkia minimalias technines galimybes – mikrofonus, efektų ir garso įrangą, valdomą Boris Wilsdorf ir leidžiančią gimti įtraukiančiam garso spektakliui. Pasirodymo “Rede / Speech” pradžioje atlikėjas supažindina su šia technika, taip nepalikdamas paslapčių, tik galimybę atvirai, čia pat išgyvenamai kūrybai.
Blixa Bargeld koncertas – neeilinė galimybė išvysti vokalo alchemiko akustinę laboratoriją.

Pasirodymo partneris – Goethe’s institutas Lietuvoje.