Vokiško kino dienų programa

Aktualūs filmai iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos

Kovo  5 – 9 dienomis kino teatre „Romuva“

PROGRAMA

„Vokiško kino dienas“ pristato Goethe’s institutas, Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.

Kovo 5 d. Trečiadienis

18 val. ATIDARYMAS. „Vilko vaikai“ (Wolfskinder) Drama, 91 min., 2013 m.Režisierius ir Scenarijaus autorius Rick Ostermann; Vaidina: Jürgen Vogel, Jördis Triebel, Levin Liam, Til Niklas Theinert, Helena Phil.

Buvusių Rytprūsių kaimas sovietinės okupacijos metais. 1947-ieji. Keturiolikmetis Hansas ir jo jaunesnis devynmetis broliukas Fritzchenas šaltos ir sunkios žiemos pabaigoje netenka motinos – ji miršta iš bado. Gulėdama mirties patale motina patiki Hansui pasirūpinti savo mažuoju broliuku. Jiedu turi pabandyti nusigauti į Lietuvą, kadangi kai kurie lietuviai ūkininkai palankiai žiūri į vokiečių vaikus. Taip prasideda vilko vaikų, Antrojo pasaulinio karo verpetuose turėjusių savarankiškai kovoti dėl išlikimo tuometiniuose Rytprūsiuose ir Baltijos šalyse, odisėja.

21 val. „Talėja“ (Talea). Drama, 75 min., 2013 m.; Režisierė Katharina Mückstein; Vaidina: Nina Proll, Sophie Stockinger, Philipp Hochmair, Andreas Patton.

Vasaros atostogos. Visi, išskyrus Jasminą, džiaugiasi būsima kelione į Italiją. Jasminą kamuoja ilgesys. Ji nori suartėti su savo motina Eva, nuo kurios ilgą laiką turėjo gyventi atskirai. Jau keletą savaičių Jasmina nepasiduodama sukinėjasi aplink Evą, nors ši mergaitę ir atstumia. Po vieno kivirčo Jasmina pabėga iš globėjų namų ir jai pagaliau pavyksta įkalbėti Evą kartu vykti iš miesto. Jos suartėja – tai kaip draugės, tai kaip motina su dukra. Pirmoji bendra cigaretė, šokiai kaimo diskotekoje ir klajonės po miškus. Tačiau mergaitės ir jos motinos lūkesčiai ir poreikiai vis smarkiai išsiskiria, ypač tuomet, kai Evos dėmesį patraukia vyriškis, trikdantis stiprėjantį artumo tarp mamos ir dukters jausmą.

Kovo 6 d. Ketvirtadienis

18 val. „Pasaulio matavimas“ (Die Vermessung der Welt). Nuotykių filmas, 119 min., 2011/12 m.; Režisierius Detlev Buck; Vaidina: Albrecht Abraham Schuck, Florian David Fitz, Jérémy Kapone, Vicky Krips.

Pagal istorinį Danielio Kehlmanno romaną.

19 a. pradžioje Alexandras von Humboldtas ir Carlas Friedrichas Gaußas rengiasi atrasti pasaulį. Jų metodai – visiškai skirtingi: gamtos tyrinėtojas Humboldtas keliauja į tolimus kraštus,pasaulį matuodamas, o matematikas Gaußas lieka namuose, kad jį apskaičiuotų. Abu mokslininkai nėra patenkinti tuo, kas esą, ir entuziastingai kovoja už pažinimą. Tačiau susidūrę su  meile ir genijai tampa žmonėmis. Gaußas pasiduoda savo jausmams – kitaip nei Humboldtas, kuris sau tai leidžia tik susitikęs su Gaußu. Mokslininkai susitinka 1828 m. gamtos mokslininkų kongrese Berlyne. Šis susitikimas abu proto galiūnus priverčia keisti savo sustabarėjusius įpročius ir jiems patiems netikėtai tampa nauja pradžia.

20 val. „Įsimylėję priešai“ (Verliebte Feinde).  Dokumentika, drama, 112 min., 2012 m. Režisierius Werner Schweizer; Vaidina: Mona Petri, Fabian Krueger.

Tai neįprastos šveicarų poros  – katalikų intelektualo Peterio von Roteno ir protestantų kovotojos už moterų teises Iris von Roten – meilės istorija. Nuo 1943 iki 1950 metų jiedu vienas kitam parašė apie 1 300 laiškų, kuriuose diskutavo apie feminizmą, religiją, politiką, literatūrą, meilę, laisvus santykius ir seksualumą. Tai, kaip jie atvirai ir radikaliai laiškuose analizuoja savo jausmus, žavi net ir šiandien. Filmo siužetas remiasi minėtais laiškais ir 2007 metais pasirodžiusia Wilfriedo Meichtry knyga „Įsimylėję priešai“. Šių sudėtingų, aistringų ir neįprastų santykių istorija pasakojama inscenizuotomis scenomis, papildytomis pažįstamų žmonių ir liudininkų prisiminimais bei archyvine medžiaga.

Kovo 7 d. Penktadienis

18 val. „Meilės didkepsniai“ (Love Steaks). Drama, 89 min., 2013 m. Režisierius Jakob Lass; Vaidina: Darsteller Lena Cooper, Franz Rogowski.

Prabangaus viešbučio svečiai nuolat lepinami: virtuvėje jiems gaminami gardūs kepsniai, SPA centre galima pasimėgauti masažu. Clemensas šiame viešbutyje pradeda dirbti masažuotoju. Jis susipažįsta su Lara, kuri čia jau senokai dirba virėja. Nors jų charakteriai labai skirtingi – Lara yra kovingo būdo, o Clemensas veikiau drovus ir ramus žmogus, – jie greitai suartėja. Priešingybės, kaip žinia, traukia. Tarp šių dviejų žmonių užsimezga neįprasti santykiai.

20 val. „Pasienis“ (Grenzgänger). Drama, 88 min., 2012 m. Režisierius ir scenarijaus autorius Florian Flicker; Vaidina: Stephan Pohl, Andrea Wenzl, Andreas Lust, Martin Schwanda.

2001-ųjų vasara Austrijos ir Slovakijos pasienyje. Žvejys Hansas ir jo žmona Jana turi gamtoje skendintįi viešbutį. Tačiau greta šio verslo pora gauna ir šalutinių pajamų – jie padeda nelegalams kirsti sieną. Austrijos federalinė armija žino apie tai, tačiau negali nieko įrodyti. Jaunas kareivis Ronis turi padaryti galą šios poros machinacijoms. Siekdamas įvykdyti jam patikėtą užduotį Ronis suartėja su Jana. Gerai sustyguotas viešbučio šeimininkų gyvenimas smarkiai sujaukiamas. Pamažu išsivysto dramatiškas trikampis, persunktas meilės ir aistros, išdavystės ir nusikaltimo.

Kovo 8 d. Šeštadienis

16 val. „Šukparkis“ (Scherbenpark). Drama, 91 min., 2011/12 m.; Režisierė Bettina Blümner; Vaidina: Jasna Fritzi Bauer, Ulrich Noethen, Max Hegenwald, Vladimir Burlakov.

Nieko nebijanti ir apsukri mergina Saša gyvena Šukparkyje. Kai jos patėvis Vadimas S. nužudo jos motiną, jis suimamas, tačiau Sašos tai nepaguodžia. Negana to, laikraštyje pasirodo straipsnis, kuriame jos motinos žudikas parodomas kaip doras atgailaujantis nusidėjėlis. Įtūžusi Saša susitinka su atsakinguoju laikraščio redaktoriumi Volkeriu Treburu, kuris pasiūlo merginai apsigyventi pas jį ir jo sūnų Feliksą. Taip prasideda subtili meilės trikampio istorija.

18 val. „Kadišas draugui“ (Kaddisch für einen Freund). Drama, 94 min., 2011 m. Režisierius ir scenarijaus autorius Leo Khasin; Vaidina: Ryszard Ronczewski, Neil Belakhdar, Kida Ramadan, Sanam Afrashteh, Neil Malik Abdullah.

Palestiniečių pabėgėlių stovykloje užaugęs keturiolikmetis Ali Messalamas nuo mažens išmoko nekęsti „tų žydų“. Kartu su šeima pabėgęs iš Libano, jis galiausiai apsistoja Berlyno Kreucbergo rajone. Čia Ali ieško kontakto su arabų jaunuoliais. Tačiau pirmiausia jam reikia pademonstruoti, ko yra vertas. Drąsą jis turi įrodyti įsilauždamas pas savo žydų-rusų kilmės kaimyną. Jaunuoliai seka paskui Ali ir nusiaubia pagyvenusio vyriškio butą. Tačiau anksčiau nei tikėtasi grįžęs Alexanderis atpažįsta tik Ali ir praneša apie jį policijai. Kalėjimo ir su tuo susijusios deportacijos Ali gali išvengti vieninteliu būdu – jis turi suartėti su nekenčiamu priešu ir prašyti jį pagalbos.

Kovo 9 d. Sekmadienis

16 val. „Dienos spindesys” (Der Glanz des Tages). Drama, 90 min., 2012 m. Režisieriai: Tizza Covi, Rainer Frimmel; Vaidina: Philipp Hochmair, Walter Saabel, Vitali Leonti.

Vieną dieną labai užimtą aktorių Philippą Hochmairą aplanko jam iki tol nežinomas jo dėdė Walteris. Tai – buvęs cirko artistas, galynėdavęsis su meškomis. Abu vyrai susidraugauja ir atranda savo profesijų panašumų. Praktiškas, nuoširdus ir atidus Walteris pradeda užimti svarbią vietą Philippo gyvenime. Ambicingas ir šiek tiek savimyla Philippas pastebi, kad šiek tiek daugiau kontakto su realiu pasauliu jam pačiam nepakenktų.

18 val. „Tamsioji pusė” (Finsterworld). Drama, 95 min., 2012/13 m. Režisierė Frauke Finsterwalder; Vaidina: Michael Maertens, Ronald Zehrfeld, Sandra Hüller, Corinna Harfouch, Margit Carstensen, Leonard Scheicher

Filmo veiksmas vyksta tarytum iš laiko tėkmės iškritusioje Vokietijoje. Čia nuolat šviečia saulė, vaikai dėvi mokyklines uniformas, policininkai – meškinų kostiumus, o pedikiūrininkai pagyvenusioms damoms dovanoja sausainius. Tačiau už šio paralelinio pasaulio grožio tyko praraja, kurios link ir veda šis filmas. Režisierė Frauke Finsterwalder su didžiule poetine jėga rodo somnambuliško grožio pasaulį, tuo pačiu metu užburiantį ir išsklaidantį kerus. Tai tikrai ne realizmas. Ir jei tai nebūtų taip žiauru, būtų baisiai juokinga.