Vokiško kino dienos. PROGRAMA

šių metų šūkis. Kviečiame žiūrėti gerus filmus kovo 4 – 8 dienomis. Čia pamatysi 8 naujausius kino filmus iš vokiškai kalbančio Europos regiono: Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos. 

PROGRAMA

Kovo 4 d.
18:00 Superego ir Tu
Komedija, Vokietija, Austrija, Šveicarija, 2014 m., 94 min., Režisierius: Benjamin Heisenberg; Vaidina: Georg Friedrich, André Wilms, Susanne Wolff, Margarita Broich, Bettina Stucky. N-7. Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Nikas Gutlichtas, vertingų knygų parūpinti galintis gudrutis iš proletariškos šeimos, įklimpo į skolas, tad jam tenka slapstytis. Atsitiktinumas atveda jį į talentingo ir garsaus psichologo Kurto Lėdigo namus. Šis, nepaisydamas senatvinio užmaršumo, patologinės virtuvės fobijos ir trūkčiojančios akies, kaip įmanydamas priešinasi suplanuotam perkraustymui pas dukterį.
Daug nesvarsčius Nikas pasamdomas jį prižiūrėti: Nikui tai – išsigelbėjimas, o Kurtui – galimybė netrukdomam ruošti pranešimą simpoziumui. Po vienu stogu netikėtai atsiduria du labai užsispyrę individualistai, kurių tarpusavio santykiai greitai įgauna netikėtą dinamiką. 

Kovo 6 d.
18:00 Kanibalų metas

Satyra, Vokietija, 2013 m., 93 min. Režisierius: Johannes Naber; Vaidina: Devid Striesow, Sebastian Blomberg, Katharina Schüttler, Romesh Ranganthan, Steve Ellery, Jaymes Butler. N-13. Vokiečių kalba  su lietuviškais ir angliškais subtitrais

Klestinčių verslo konsultantų Ėlerso ir Nyderlenderio niekuo nenugąsdinsi. Šešerius metus jie važinėjasi po purviniausias pasaulio šalis, kad nepasotinami klientai gautų dar daugiau pelno. Tikslas atrodo visai čia pat: pagaliau pakils į firmos Olimpą, pagaliau taps dalininkais! Kai jų komandos narys Helingeris žengia šį trokštamą karjeros žingsnį, vyrų nervai nebeišlaiko. Jo vietą lyg tyčia užima jauna ambicinga Bjanka. Kova dėl išlikimo firmoje tampa žūtbūtinė – ateina kanibalų metas.

20:00 Neužglaistomi plyšiai betone
Drama, Austrija, 2014 m., 105 min. Režisierius: Umut Dağ; Vaidina: Murathan Muslu, Alechan Tagaev, Ivan Kriznjak, Mehmet Ali Salman, Erdem Turkoglu. N-13. Vokiečių kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Gaujos, kvaišalai ir smurtas – toks gyvenimas Vienos rajone, į kurį po dešimties metų kalėjimo grįžta palaužtas ir laiko už grotų paženklintas 35-erių Ertanas. Nusprendęs pasukti savo gyvenimą ramia vaga, jis mėgina susirasti sūnų, dar nepažįstantį tėvo. Mikailui penkiolika, su draugeliais jis trainiojasi gatvėje, svajoja tapti reperiu ir, regis, daro tokias pat klaidas, kokias kadaise darė Ertanas. Režisierius Umutas Dağas su kvapą gniaužiančiu autentiškumu perkelia į ekraną jaunų migrantų tikrovę, jam padeda ir neprofesionalūs aktoriai.

Apdovanojimai

 • 2014 m. Meklenburgo-Žemutinės Pomeranijos kino meno festivalis – Pagrindinis prizas (Umut Dağ)
 • 2014 m. Meklenburgo-Žemutinės Pomeranijos kino meno festivalis – Prizas už geriausią aktoriaus darbą (Murathan Muslu)

Kovo 7 d. 
14:00 Džekas
Drama, Vokietija, 2014 m., 98 min. Režisierius: Edward Berger; Vaidina: Ivo Pietzcker, Georg Arms, Luise Heyer, Vincent Redetzki, Nele Mueller-Stöfen. N-7. Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Dešimtmetis Džekas internate dar visai neseniai, jis laukia atostogų, kai važiuos namo. Tačiau paskutinę mokslo metų dieną jo niekas nepasiima. Per kivirčą jis sužeidžia kitą auklėtinį. Išsigandęs Džekas bėga namo, tikisi, kad mama Sana jį apgins. Tačiau durų niekas neatidaro. Kelias dienas, vesdamasis už rankos mažąjį brolį Manuelį, jis mamos pėdsakais klajoja po miestą. Galiausiai mama grįžta. Per vakarienę Džekas bando jai paaiškinti, kas įvyko, tačiau Sana nesiklauso… Tyli socialinė drama apie anksti atsakomybės išmokusio dešimtmečio berniuko kelionę.

Apdovanojimai

 • Vokietijos kino klasifikavimo centras FBW – suteikta ypač vertingo filmo kategorija

16:00  „Radikalus blogis“
Dokumentika, Austrija, Vokietija, 2013 m., 96 min. Režisierius ir scenarijaus autorius: Stefan Ruzowitzky; Balsai: Volker Bruch, Alexander Fehling, Benno Fürmann, Hanno Koffler, Lenn  Kudrjawizki, Andreas Schmidt, Simon Schwarz, Devid Striesow, Arndt Schwering-Sohnrey, Sebastian Urzendowsky ir Nicolette Krebitz. N-13. Vokiečių kalba (dialogai kitomis kalbomis yra su vokiškais subtitrais) su lietuviškais subtitrais.

Kaip visiškai normalūs jauni vyrai tampa daugybės žmonių žudikais? Kodėl geri šeimų tėvai diena dienon ne vienus metus žudo moteris, vaikus ir kūdikius? Kodėl tik retas atsisakė vykdyti įsakymą, nors galėjo rinktis? „Oskarą“ pelnęs Stefanas Ruzowitzkis pagaviai ir jaudinamai pasakoja apie ypatinguosius būrius, kurie sistemingai šaudė žydų civilius Rytų Europoje, ir ieško blogio priežasčių. Nusikaltėlių mintis iš laiškų, dienoraščių ir teismo protokolų filme papildo istoriniai kadrai, žinomų mokslininkų komentarai bei psichologinių eksperimentų rezultatai.

Apdovanojimai

 • Vokietijos kino klasifikavimo centras FBW – suteikta ypač vertingo filmo kategorija

20:00 „Tarp skirtingų pasaulių“
Drama, Vokietija, 2013 m., 103 min. Režisierė ir scenarijaus autorė: Feo Aladag; Vaidina: Ronald Zehrfeld, Mohsin Ahmady, Saida Barmaki, Abdul Salam Yosofzai, Burghart Klaussner, Felix Kramer. N-13. Vokiečių kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais

Bundesvero kario Jesperio daliniui pavesta apginti krizių krečiamo Afganistano kaimelį nuo didėjančios talibų įtakos. Padedamas jauno afgano Tariko, paskirto jam vertėju, Jesperas stengiasi įgyti kaimo bendruomenės pasitikėjimą, tačiau skirtumai tarp dviejų pasaulių – dideli. Tarikui grasina talibai ir kai jis mėgina saugiai paslėpti seserį, padėtis tampa nekontroliuojama. Vokietijos kino premiją pelniusios Feo Aladag dramoje „Tarp skirtingų pasaulių“, sukurtoje po susidomėjimą sukėlusio jos debiuto „Kai mes išeinam“, pasakojama istorija apie neįprastą draugystę krizės apimtame Afganistane.

Apdovanojimai

 • Penktasis Reklinghauzeno bažnytinis kino festivalis 2014 m. – Specialusis prizas
 • Vokietijos kino klasifikavimo centras FBW – suteikta ypač vertingo filmo kategorija

Kovo 8 d. 
14:00  „Fack ju Gohte“

Komedija, Vokietija, 2013 m., 113 min. Režisierius ir scenarijaus autorius: Bora Dagtekin; Vaidina: Elyas M’Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann, Jana Pallaske, Alwara Höfels, Max von der Groeben, Jella Haase. N-7. Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Tokio pavaduojančio mokytojo kaip Zykis Miuleris korektiškoji stažuotoja Lizi Šnabelštedt dar nebuvo mačiusi: vien nuo išvaizdos gali apsvaigti, prasižiojus mokiniai neturi kuo atsikirsti, o gruboki jo mokymo metodai suvaldo netgi chaosą 10b klasėje. Po perkūnais, iš kur toks atsirado? Ką tik iš kalėjimo paleistam „ponui Miuleriui“ rūpi pasiimti savo grobį, užkastą po naująja Goethe’s mokyklos sporto sale. Tačiau šią paslaptį apie nusikaltimą atskleidusi Lizi jau pasidavė šiurkštiems Zykio kerams. Apie išsidirbinėjančius mokinius ir su jais nesusitvarkančius mokytojus pasakojantis filmas „Fack ju Göhte“ į mokyklinės komedijos žanrą kliūsteli riebių juokelių ir sąmojingų dialogų.

Apdovanojimai

 • Bambi 2014 – Bambi Film National kategorijoje
 • 2014 m. Vokietijos komikų premija – Geriausia kino komedija
 • Vokietijos kino premija 2014 – Auksinis apdovanojimas žiūrimiausiam metų filmui
 • 2014 m. Jupiter kino premija  – „Jupiteris“ geriausio vokiško filmo ir sėkmingiausio filmo kategorijose
 • 2014 m. Bavarijos kino premija – Publikos prizas Borai Dagtekinui
 • Bogey – Box Office Germany Award 2014 – Platininis Bogey už 5 milijonus kino žiūrovų per 50 dienų
 • Goldene Leinwand 2014 – Auksinis ekranas su žvaigžde už daugiau kaip 6 kino žiūrovų

18:00  „Vulva 3.0“
Dokumentika, Vokietija, 2014 m., 79 min. Režisierės: Claudia Richarz, Ulrike Zimmermann. N-16. Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Nors ir atrodo, kad nuogybė šiais laikais nebėra tabu, pavaizduotas moters lyties organas tebeverčia sutrikti, jam tebetaikomi visokiausi draudimai. Dokumentiniame filme „Vulva 3.0“ į pikantišką, o kartais ir labai liūdną temą pavyksta pažvelgti ir iš komiškos pusės – ir išaukštinti moteriškų kūnų įvairovę. Tai pasakojimas apie moteriškos lyties rodymą, įvairias formas, anatominius paklydimus, cenzūrą, apipjaustymą „fotošopu“ ir lazeriniu skalpeliu bei moters geismo organo grožį ir unikalumą.