SUBTITRAI. Lietuviško kino (pa)tyrimai: NESAMASIS LAIKAS

Nuo vasario 26 d. pradedama kino vakarų serija „Subtitrai“ – tai keturi lietuviško kino seansai „Romuvoje“, kurie leis iš arčiau pažvelgti į neretai mums pro akis praslystančius, tačiau atidaus ir net akademinio žvilgsnio vertus filmus. Seansuose dalyvaus ir apie filmų idėjas diskutuoti kvies ne tik patys jų kūrėjai, bet ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai bei mokslininkai, kurie filmo problematiką užčiuops iš savo nagrinėjamos srities perspektyvos.

Po filmo peržiūros vyks diskusija drauge su jo kūrėjų komanda. Pokalbį ves Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas E. Klivis.
Mistika, drama. Lietuva, 2014 m., 80 min. Režisierius: Mykolas Vildžiūnas; Vaidina: Tadas Gryn, Toma Vaškevičiūtė, Valentinas Novopolskis, Mindaugas Papinigis, Irena Jankutė, Nelė Savičenko, Sigitas Račkys. N-16. Lietuvių kalba.

Mistinė drama „Nesamasis laikas“ – tai istorija apie pašėlusiai skubantį šiuolaikinį žmogų, kuriam likimas įteikia neįkainojamą dovaną – jo gyvenimą pakeičiantį susitikimą su seniai prarastu vaikystės draugu. Pagrindinis filmo herojus, trisdešimtmetis Tadas – aktyvus, daug dirbantis, mažai miegantis ir nuolatos užsiėmęs miesto žmogus, neberandantis laiko paklausti savęs, kodėl nesusikalba su žmona, nepaskambina tėvams ir neturi ką pavadinti draugu. Šį nevaldomą Tado bėgimą sustabdo lemtinga avarija. 
Atsipeikėjęs ligoninėje jaunas vyras prisimena tik faktą, kad vairuodamas automobilį nulėkė nuo kelio. Nors Tadas jaučiasi gerai, sutrikę gydytojai jo iš ligoninės nepaleidžia, artimieji neranda atsakymų i paprastus klausimus. Dar labiau viską sujaukia netikėtai ligoninėje apsilankęs policijos inspektorius, prabylantis apie į komą panirusią paskutinės Tado kelionės bendrakeleivę. Vienintelis nuoširdžiai su juo kalbantis žmogus – dvidešimt metų nematytas ir tarsi iš dangaus iškritęs vaikystės draugas Vitalis. Draugų susitikimai, ilgos vienatvės valandos ir ryškiais praeities vaizdiniais užsipildanti tyla priverčia Tadą įsiklausyti į patį save. Gal visi kalba atvirai, tik jis nebemoka klausyti? Gal dar gyva viltis sugrąžinti tuos, kurie visada yra šalia?
„Pagrindinis mano kartos bruožas – nuolatinę įtampą kelianti sumaištis. Kuomet nieko nespėji, o privalai. Nenori, o reikia. Dar gali, bet jau nebetiki. Šiame filme kalbu apie būtinybę nenutildyti šio vidurius draskančio vidinio nerimo, nes jame ir slypi visi rūpimi atsakymai. Tereikia sustoti ir įsiklausyti,“ – sako filmo režisierius Mykolas Vildžiūnas.

Artimiausias SUBTITRŲ seansas vyks kovo 26 d.
P
rogramoje Giedrės Beinoriūtės dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“. 
Po seanso bus surengta diskusija, kurioje dalyvaus filmo režisierė G. Beinoriūtė ir TV laidų autorius, rašytojas, VDU dėstytojas Rytis Zemkauskas.

„Subtitrai“ kviečia prisiminti, kad lietuviškas kinas yra mūsų tapatybės dalis – jo pasakojimai arčiausi mums tiek istorine, tiek psichologine prasme, padeda geriau pažinti save ir šalį, kurioje gyvename. Tikimasi, kad atviros diskusijos ir kritika prisidės prie pirmų tvirtesnių Lietuvos kino žingsnių ir sukurs dar geresnes sąlygas lietuviškai kūrybai.

„Subtitrų“ seansai ir diskusijos vyks paskutinį mėnesio ketvirtadienį. Bilietams taikomos reguliarios kainos.
Renginius organizuoja kino teatras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.