Septintas veiksmas

Originalus pavadinimas: The HumblingMetai: 2014 m.Žanras: DramaCenzas: Žiūrovams nuo 16 metųAprašymas: 

„Visas pasaulis yra scena. Visi vyrai bei moterys – aktoriai. Jie turi savo išėjimo ir įėjimo laiką. Tas pats žmogus skirtingus vaidmenis atlieka, veiksmai septyni – jo amžiaus tarpsniai.“ (Viljamas Šekspyras „Kaip jums tai patinka“).

Filmas sukurtas pagal Philipo Rotho romaną „Nusižeminimas“. Pagyvenusį teatro ir kino aktorių Saimoną Ekslerą vidury spektaklio ištinka krizė, kuri baigiasi nesėkmingu bandymu hemingvėjiškai nusižudyti. Nepakeldamas minties, kad jo aktoriniai gebėjimai nebe tokie kaip anksčiau, jis nusprendžia nebegrįžti į sceną. Praėjęs gydymo kursą psichiatrijos ligoninėje, jis bando prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo. Viskas dar labiau komplikuojasi, kai jį ima traukti draugų lesbietė dukra. Eksleras vis sunkiau atskiria realybę nuo teatro, tikrovę nuo fantazijų. Tačiau žūtbūt stengdamasis išvengti scenos jis vis viena neišvengiamai ir vėl ant jos atsiduria. Šįsyk tai karaliaus Lyro vaidmuo. Filme subtiliai susipina komedijos ir tragedijos žanrai, tai vienas geriausių Alo Pacino sukurtų vaidmenų.

AL PACINO
Alas Pacino – unikali JAV kino ir teatro figūra. Gimęs 1940 metais Niujorke, Rytų Harleme, iki 17 metų mokėsi garsiojoje Scenos meno mokykloje, vėliau studijavo vaidybą HB studijoje ir Aktorių studijoje, kur jo mokytojas buvo legendinis Lee Strasbergas. 1963–1969 metais Pacino tobulino aktoriaus meistriškumą dirbdamas keliuose teatro projektuose. Greitai buvo pastebėti Pacino aktoriniai gabumai, 1966 m. už vaidmenį spektaklyje „Kodėl laiškas sulenktas?“ jis gavo Obie apdovanojimą. Brodvėjuje Pacino debiutavo vaidmeniu spektaklyje „Ar tigras ryši kaklaraištį“, už kurį gavo „Tony“ apdovanojimą , vadinamą teatro „Oskaru“. Pacino tęsia teatro aktoriaus karjerą iki šių dienų – 2011 m. vėl gavo „Tony“ apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Venecijos pirklys“. 1971 metais Pacino suvaidino pagrindinį vaidmenį filme „Panika Adatų parke“, o po metų – jį plačiai išgarsinusį (buvo nominuotas „Oskarui“) Maiklo Korleonės vaidmenį Francis‘o Fordo Coppolos kultiniame filme „Krikštatėvis“. Į ilgą ir turiningą kino aktoriaus karjerą įeina daugiau nei 45 filmai – visiems gerai žinomi jo vaidmenys filmuose „Žmogus su randu“, „Velnio advokatas“, „Karštis“, „Moters kvapas“. Už pastarąjį filmą 1992 metais Pacino, prieš tai nominuotas „Oskarui“ septynis kartus, galiausiai gavo šį apdovanojimą. Pacino pasižymėjo ir kaip kino režisierius. Jo filmo „Vaildo Salomė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Holivudo žvaigždė Jessica Chastain, premjera įvyko 2011 metais tarptautiniame Venecijos kino festivalyje. 2001 metais Pacino buvo apdovanotas „Auksiniu gaubliu“ už gyvenimo laimėjimus, o 2011 metais apdovanojimą už nuopelnus šaliai jam įteikė pats JAV prezidentas Barackas Obama.

GRETA GERWIG
Greta Gerwig, sparčiai kylanti Amerikos kino žvaigždė, gyvena Niujorke, vaidina MCC teatre. 2015 metais ji pasirodys dviejuose naujuose filmuose: Rebeccos Miller „Megės planas“ ir Toddo Solondzo „Dešrainis“. Suvaidinusi ryškų vaidmenį Noah Baumbacho komedijoje „Frances Ha“, prie kurios scenarijaus ji taip pat prisidėjo, buvo apdovanota „Auksiniu gaubliu“ už geriausią pagrindinio moters vaidmens atlikimą. Kritikų ir žiūrovų pamėgta aktorė, įgijusi diplomą Magna cum laude Barnardo koledže, pasižymėjo puikiais vaidmenimis Woody Alleno filme „Į Romą su meile“, Noah Bambach‘o filme „Grinbergas“ ir Jasono Winerio filme „Artūras“, kuriuose vaidino šalia kitų Holivudo žvaigždžių.

BARRY LEVINSON
Barry Levinsonas – žymus Holivudo režisierius, prodiuseris, scenarijų autorius, 1988 metais laimėjęs „Oskarą“ režisieriaus kategorijoje už plačiai pagarsėjusį filmą „Lietaus žmogus“, kuriame vaidino Dustinas Hoffmanas ir Tomas Cruise‘as. Levinsonas užaugo Baltimorėje. Gimtasis miestas buvo įmažintas keliuose jo filmuose bei seriale „Žmogžudystė: gyvenimas gatvėje“, už kurį gavo „Emmy“ apdovanojimą. 1991 metais jo filmas „Bagsis“ buvo nominuotas dešimčiai „Oskarų“, tarp jų už geriausią režisūrą ir operatoriaus darbą. Levinsonas, kaip scenarijaus autorius, buvo nominuotas trims „Oskarams“ už filmus „Teisingumas“, „Užkandinė“ ir „Avalonas“. Levinsono režisuotas ir prodiusuotas HBO filmas „Jūs nepažįstate Džeko“ pelnė 15 „Emmy“ nominacijų. Žiūrovams režisierius žinomas ir dėl kitų filmų: „Labas rytas, Vietname“ (1987), „Žaislai“ (1992), „Pragaro virtuvės vaikėzai“ (1996 „Uodega vizgina šunį“ (1997), „Banditai“ (2001), „Metų žmogus“ (2006), „Baimės įlanka“ (2012).

PHILIP ROTH
„Septintas veiksmas“ sukurtas pagal Philipo Rotho romaną „Nusižeminimas“. Rothas – vienas ryškiausių dabartinių Amerikos rašytojų. Pripažinimo kūrėjas sulaukė 1959 metais pasirodžius jo apysakai „Sudie, Kolumbe“, kuri 1969 metais buvo ekranizuota. „Nusižeminimas“ – jo trylikta knyga ir ketvirtasis ekranizuotas romanas. Rothas – vienas tituluočiausių rašytojų Amerikoje: du kartus, 1960 ir 1995 metais, jis gavo Nacionalinį knygos apdovanojimą, tris kartus, 1994, 2001 ir 2007 metais, buvo apdovanotas Faulknerio premija, be to, yra Pulitzerio ir Bookerio premijų laimėtojas. Jo knygos „Portnojaus skundas“ ir „Apmaudas“ yra išverstos ir į lietuvių kalbą.Originalo kalba: Anglų k.Režisierius: Barry LevinsonVaidina: Al Pacino, Dianne Wiest, Greta Gerwig, Charles Grodin, Kyra SedgwickTrukmė: 110 min.Šalis: JAVSubtitrai: Lietuvių k.IMDB reitingas: 5.80