Pavasarį pasitinkame su TKKF filmais: „Angelų dalis“, „Išsiskyrimas“, „Filmas apie meilę ir grybus“

Filmas apie meilę ir grybus(Now, Forager: A Film About Love and Fungi)

Režisierius: Jason Cortlund, Julia Halperin

JAV, Lenkija, drama, 2012 m., 93 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, n-13

Liusjenas (Jason Cortlund) ir Regina (Tiffany Esteb) yra grybautojai – jie verčiasi rinkdami grybus Naujojo Džersio miškuose ir tiekdami juos Niujorko restoranams. Jų gyvenimo būdas paprastas, o pajamos nestabilios. Kad užsitikrintų finansinį saugumą ir karjeros perspektyvas, Regina nusprendžia įsidarbinti aukštos klasės restorano virtuvėje. Liusjenas tokiam sprendimui priešinasi ir vietoje to pasiūlo atsisakyti jų turimo buto bei tapti klajojančiais grybautojais. Išsiskyrus sutuoktinių asmeniniams troškimams, pamažu ima skirtis ir jų keliai, o santuoka per metus patiria rimtų išbandymų. „Filmas apie meilę ir grybus“ – tai vizualiai įspūdinga drama, autentiškai, atvirai ir aistringai pasakojanti apie maistą, darbą ir meilę.

Apie režisierius:

Jasonas Cortlundas – JAV kino režisierius, scenarijų autorius. Studijavo kiną ir scenarijų rašymą Oregono universitete Judžine, Oregone, gavo scenarijų rašymo magistro laipsnį Teksaso universitete Ostine, Teksase. 1998-aisiais – Jameso Michenerio rašytojų centro Ostine stipendininkas. 1997–2004 m. – Tarptautinio kino festivalio „Cinematexas“ programos sudarytojas.

Julia Halperin – JAV kino režisierė, montažo režisierė, prodiuserė. Studijavo Hunterio koledže Niujorke ir Teksaso universitete. 1997–2004 m. – Tarptautinio kino festivalio „Cinematexas“ programos sudarytoja. Nuo 1996-ųjų J. Cartlundas ir J. Halperin kuria kartu. Jų trumpametražiai filmai („Teksaso įkaitas“ (Texas Pawn, 1998), „Super lėlė“ (Superdoll, 2000), „Tarp valstijų“ (Interstate, 2006, 2007) ir kt.), video filmai bei instaliacijos rodomi kino festivaliuose, muziejuose ir meno institucijų erdvėse visame pasaulyje. „Filmas apie meilę ir grybus“ – pirmasis šio režisierių dueto pilno metražo darbas; jo premjera įvyko šiemet Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje (Olandija).

Kino teatre “Romuva” nuo 2013 m. balandžio mėnesio.


________________________________________________________________________________________________________

Išsiskyrimas (Jodaeiye Nader az Simin)

Režisierius: Asghar Farhadi

Iranas, drama, 2011 m., 123 min., persų k. su lietuviškais subtitrais

Sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena neramumų krečiamame Irane. Galvodama apie geresnes galimybes dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis sergančiu tėvu. Simina nenori nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Dilema tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai sukrečia šeimos gyvenimą. „Išsiskyrimas“ – tai jaudinanti istorija apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą. Į Kauną atkeliaujantis filmas šiųmetiniame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje tapo pirmuoju Irano filmu, laimėjusiu „Auksinio lokio“ apdovanojimą, ir pirmąja kino juosta, tais pačiais metais susišlavusia juos net tris.

Apdovanojimai:

2011 m. – „Auksinis lokys“ už geriausią filmą bei „Sidabrinis lokys“ geriausio aktoriaus ir aktorės kategorijose Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).

2011 m. – geriausio filmo ir geriausio scenarijaus apdovanojimai Tarptautiniame Dublino kino festivalyje (Airija).

2011 m. – apdovanotas už geriausią filmą, geriausią operatoriaus darbą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią garso takelį ir geriausius antraplanius vaidmenis Tarptautiniame Fajr kino festivalyje (Iranas).

2011 m. – „Auksinės arenos“ prizas už geriausią filmą Tarptautiniame Pulos kino festivalyje (Kroatija).

2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas Tarptautiniame Sidnėjaus kino festivalyje (Australija).

2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas Tarptautiniame Jerevano kino festivalyje (Armėnija).

Apie režisierių:

Asgharas Farhadi gimė 1972 m. Irane. Teherano universitete baigęs teatro studijas, režisierius atrado savo pašaukimą – kiną. Tarptautinio pripažinimo sulaukė sukūręs trečiąjį filmą „Apie Eli“ (About Elly, 2009), kuris Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje buvo įvertintas geriausio režisieriaus prizu. Asgharo Farhadi filmai pasižymi humanizmo pajauta ir itin stipriu vertybiniu pamatu. Jo filmai pasakoja Irano gyvenimą atspindinčias istorijas bei nagrinėja gyvenimiškas dilemas.