NERK Į TEATRĄ. Smogikai NEMOKAMAI

KOVO 10 d. 14 val. kviečiame į specialią filmo SMOGIKAI peržiūrą jaunimui. 
„Smogikai“, Dokumentika, Lietuva, Švedija, 52 min. Režisierius Jonas Öhman; Vaidina: Mindaugas Pocius, Kastytis Antanaitis, Rytas Narvydas. Lietuvių kalba. 
Po filmo vyks diskusija, apie filmo ir spektaklio sąsajas / priešpriešas, Lietuvos praeitį, dabartį ir ateities grėsmes. Diskusiją moderuos NKDT generalinis direktorius, aktorius Egidijus Stancikas. 
Diskusijoje dalyvaus istorikas ir filmo kūrybinės grupės atstovas Kastytis Antanaitis ir filosofė Jurga Jonutytė.
Dėl dalyvavimo grupėmis registruotis tel. 8 670 245508

Filmo aprašymas: 
Filme pasakojamas dramatiškas Lietuvos istorijos laikotarpis. Ši kino juosta žiūrovus nukelia į pokario Lietuvą, kuomet čia vyko partizaninės kovos. Sovietų saugumo tikslas – sunaikinti pasipriešinimo dalyvius. Vienas iš būdų buvo agentų smogikų būrių veikla. Dažniausia smogikais tapdavo buvę pasipriešinimo judėjimo dalyviai, kuriuos perverbuodavo sovietų saugumas. Filmuotoje juostoje atskleisti sovietų taikyti metodai, buvę agentai smogikai pasakoja apie šią visiškai slaptą sistemą, klastingas operacijas, savo likimus. Režisierius stengėsi kiek įmanoma objektyviau pristatyti skaudžią istorinę tiesą. Filmo kūrėjai pusantrų metų keliavo po Lietuvą, kalbėjo su liudininkais, surinko daug medžiagos iš archyvų ir kitų šaltinių.

Šis filmas tapo viena iš inspiracijų V. Silis spektakliui „Miškinis“. Filmą ir spektaklį vienijančios temos – laisvės troškimas, pasipriešinimas ir likimas. Skiriasi tik patirtys, žmonės ir būdai, kaip perteikti istorinę tikrovę. Kinas ir teatras – dvi srovės, kurios turi galią kalbėti vaizdais. Pamatyti abu ir pasinerti į istoriją – patirtis, kurią įgyti prasminga.