Mari istorija

Originalus pavadinimas: Marie HeurtinMetai: 2014 m.Žanras: Biografinė dramaCenzas: N-7Aprašymas: 

Filmas „Mari istorija“ paremtas tikrais įvykiais, vykusiais Prancūzijoje, vėlyvajame XIX amžiuje. Antroje XIX amžiaus pusėje, Larnay Institutas, vienuolynas netoli Poiterio, vadovaujamas „Išminties seserų“, subūrė grupę kurčių ir aklų vaikų, suteiktė jiems išsilavinimą ir išmokė juos bendrauti ženklų kalba.

Gimusi kurčia ir akla, Marie Heurtin, sulaukusi 14 metų amžiaus, nebuvo pajėgi bendrauti. Nepaisant gydytojo rekomendacijos, kuris manė ją esant protiškai neįgalia, Mari tėvas, nuolankus amatininkas, negali prisiversti jos atiduoti į psichiatrijos prieglaudą. Iš nevilties Mari tėvas nuvyksta į Larney Institutą netoli Poiterio, kur vienuolės rūpinasi jaunomis, kurčiomis moterimis.

Nepaisant Vyriausios Motinėlės skepticizmo, jauna vienuolė, Sesuo Margarita, paima šį „laukinį mažą gyvūną“ į savo prieglobstį ir daro viską, ką tik gali, kad išlaisvintų ją iš tamsos. Nepaisant keletos nesėkmių ir pagundų nuleisti rankas, apsiginklavus džiaugsmingu tikėjimu ir meile, jaunai Mari pasiseka.

„Žmonės, kurie yra laikomi kitokiais, ir todėl atstumti, yra pagrindinė tema mano filmuose, kaip filme ROMANTICS ANONYMOUS. Tai, kas mane jaudina Mari Heurtin istorijoje – išskirtinis Sesers Margaritos charakteris ir jos nepajudinamas įsitikinimas, kad jai pasiseks išlaisvinti jauną Mari iš jos vidinio kalėjimo.“ – teigia režisierius J. P. Ameris.Originalo kalba: Prancūzų k.Režisierius: Jean-Pierre AmérisVaidina: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon.Trukmė: 95 min.Šalis: PrancūzijaSubtitrai: Lietuvių k.