Lietuviško kino seansuose – diskusijos vietoj subtitrų

Pavasarį kauniečiai bus kviečiami žiūrėti lietuvišką kiną su „Subtitrais“ – tačiau ieškoti jų ne ekrano apačioje, o tarp eilučių: tarp herojų minčių persmelktos tylos ir prasmę sumaniai užmaskavusio siužetinio triukšmo. Nuo vasario 26 d. pradedama kino vakarų serija „Subtitrai“ – tai keturi lietuviško kino seansai „Romuvoje“, kurie leis iš arčiau pažvelgti į neretai mums pro akis praslystančius, tačiau atidaus ir net akademinio žvilgsnio vertus filmus. Seansuose dalyvaus ir apie filmų idėjas diskutuoti kvies ne tik patys jų kūrėjai, bet ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai bei mokslininkai, kurie filmo problematiką užčiuops iš savo nagrinėjamos srities perspektyvos.
Pirmajame „Subtitrų“ seanse vasario 26-ąją, ketvirtadienį, 18 val. – Mykolo Vildžiūno mistinė drama „Nesamasis laikas“, pasakojanti apie jauno vyro sumaištį šiandienos laike. Pagrindinis herojus, trisdešimtmetis Tadas, ieško atsakymų į klausimus, kurie artimi daugeliui jo bendraamžių, bręstančių tarp nostalgiškos socialistinės vaikystės svajonių ir nepavejamai skubančios jaunos demokratijos peršamų idealų. Vieną dieną jis patenka į avariją ir jo gyvenimas pasikeičia.
Po filmo peržiūros vyks diskusija drauge su jo kūrėjų komanda. Pokalbį ves Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas E. Klivis.

Antrasis „Subtitrų“ vakaras intriguos ne mažiau – kovo 26-ąją, 18 val., „Romuvos“ ekrane nušvis Giedrės Beinoriūtės dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“. Intymūs, minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su vaikais ir paaugliais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi. „Pasaulis – tai žmonės.“ „Jūs ką, netikit Dievu? Tai galiu išmokint, kaip pradėt tikėt…“.
Po seanso bus surengta diskusija, kurioje dalyvaus filmo režisierė G. Beinoriūtė ir TV laidų autorius, rašytojas, VDU dėstytojas Rytis Zemkauskas.

 „Subtitrai“ kviečia prisiminti, kad lietuviškas kinas yra mūsų tapatybės dalis – jo  pasakojimai arčiausi mums tiek istorine, tiek psichologine prasme, padeda geriau pažinti save ir šalį, kurioje gyvename. Tikimasi, kad atviros diskusijos ir kritika prisidės prie pirmų tvirtesnių Lietuvos kino žingsnių ir sukurs dar geresnes sąlygas lietuviškai kūrybai.

„Subtitrų“ seansai ir diskusijos vyks paskutinį mėnesio ketvirtadienį. Bilietams taikomos reguliarios kainos.
Renginius organizuoja kino teatras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.