Kur veda tarptautiškumas?

Kovo 14 d. 16 val. kino teatre „Romuva“ kviečiame į neįprastą filmo „Baltas šešėlis“ peržiūrą. Šį kartą filmas bus rodomas suahilių kalba su angliškais subtitrais., po filmo vyks tarptautinė diskusija anglų kalba.

Filmas „Baltas šešėlis“ – tai istorija apie albinosą berniuką Aliasą. Šamanai siūlo dideles pinigų sumas už šių žmonių kūno dalis, kurios vėliau naudojamos apeigose. Per dvejus metus tokių žmogžudysčių įvykdyta per du šimtus. Vietiniai mėgsta juokauti: „Albinosai nemiršta, jie tiesiog išnyksta.“ 2013 m. Venecijos kino festivalyje  filmas apdovanotas „Luigi De Laurentiis“ prizu kaip geriausias debiutas, o  tarptautinė jo premjera įvyko 2014 m. Sandanso kino festivalio konkursinėje programoje. Filme stiprios ne tik kitoniškumo, bet ir išgyvenimo, bendruomenės problemų temos. 

Kur veda tarptautiškumas? Kaip ugdyti toleranciją bendruomenės viduje? Kada mums tampa aktualios Afrikos problemos? Šiais ir kitais filmo tematikos klausimais diskutuoti kalbėti kvies net 6 diskusijos dalyviai: Joshua Olusegun Fayomi – Kauno technologijos universiteto absolventas, kilęs iš Nigerijos; Jurgita Vizgirdaitė – Tarpkultūrinės komunikacijos dėstytoja Vilniaus universitete; Roza Joffe – psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos lektorė ir Visuomenės sveikatos krypties doktorantė, turinti darbo patirties Šveicarijos autizmo klinikoje; Ruddy Rafael    Ortiz Durango – Tarptautinės komunikacijos  studentas Vilniaus universitete, kilęs iš Ekvadoro; Jūratė Laukytė – Lietuvos psichologijos studentų asociacijos mokslinės srities komandos vadovė, Mokyklinės psichologijos magistrantė Vilniaus universitete.

Diskusiją moderuos Eugenija Kovaliova, tarpdisciplininių Afrikos studijų magistrantė iš Kopenhagos Universiteto bei Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos savanorė.

Maloniai kviečiame dalyvauti ir aptarti ne tik  psichologinius kitoniškumo bei tarptautinio bendravimo aspektus, bet ir atrasti savo santykį su tarptautiškumu bei filmu „Baltas šešėlis“.