KONCERTAS. Synaesthesis

Ieškodami kuo įdomesnių jungčių, jauni Synaesthesis muzikantai pateikia naujų būdų įprasminti ne tik šiuolaikinę eksperimentinę muziką, bet ir tradiciją, dar netapusią tradicine Lietuvoje. Per trejus gyvavimo metus kolektyvas pasirodymuose pateikė ne tik profesionaliai atliekamą muziką, bet ir puikius bendradarbiavimo su įvairių sričių menininkais rezultatus. Ansamblis atliko įvairių Lietuvos kompozitorių, taip pat T. Riley, Anthony Pateras, Y. Kyriakides darbus, dažnai į programą įtraukiamos kompozitorių E. Braun, A. Arutiunian ir D. Digimo pavardės. Jų kūrinių atlikimus 2015-aisiais ansamblis pasirinko pirmosios Synaesthesis kompaktinės plokštelės repertuarui. Atliekama Lietuvos ir užsienio kompozitorių šiuolaikinė eksperimentinė muzika skambėjo Menų spaustuvėje, Jono Meko centre, Vilniaus dailės akademijoje, kultūros bare kablys, ŠMC skaitykloje, Zalcburgo Mozarteum universitete.

Kauno „Romuvos“ kino centre vyksiantis  koncertas išsiskirs profesionaliai atliekamomis dvejomis ryškiomis pastarojo šimtmečio kompozicijomis: David Lang Press Release (1991) ir Louis Andriessen Workers Union (1975). Šių kūrinių prigimčiai skirtos prieštaringos aplinkos atspindi paskutiniųjų XX a. dešimtmečių konfliktą tarp akademiškos ir pogrindinės koncertinės erdvės. David Lang solo bosiniam klarnetui (atlieka Artūras Kažimėkas) atstovauja amerikietiško postminimalizmo krypčiai, kompozitoriaus kalba apjungia tiek akademinės, tiek jazz ar rock muzikos atgarsius. Louis Andriessen kūrinys įvairiems ansambliams – techniniu požiūriu ansamblio meistriškumo ir ypatingo tikslumo reikalaujantis, mašinistinis ir akademinei muzikos scenai deramas kūrinys, politiškai angažuotas autoriaus: Pasiseks tik tuo atveju, jei kiekvienas atlikėjas savo partiją gros įsitikinęs, kad ji yra esminė: visai kaip politiniame darbe.

Atlikėjai:
VYTAUTAS OŠKINIS (fleita), ARMINAS BIŽYS (altinissaksofonas), ARTŪRAS KAŽIMĖKAS (bosinis  klarnetas), JONASKUNČIUS (trombonas), GEDIMINAS SLIPKUS (elektrinė gitara), PRANASKENTRA (elektrinė gitara), MARTA FINKELŠTEIN (sintezatorius), DIEMANTĖMERKEVIČIŪTĖ (smuikas), MONIKA KIKNADZĖ (altas), KAROLISVARIAKOJIS (dirigentas).