Kino Karavanas: SAVAITGALIS PARYŽIUJE

Originalus pavadinimas: Pristato „Kino pavasaris“Aprašymas: 

Edukacinis Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ 2015 m. tęsia kelionę po Lietuvą. Sausio 29 dieną jis lankysis Kaune, „Romuvos“ kino teatre ir suteiks kauniečiams galimybę nemokamai pamatyti du puikius europietiškus filmus. 

Filmo peržiūra NEMOKAMA.

PROGRAMA
18 val. 19-ojo „Kino pavasario“ atidarymo filmas „Glorija“.
20:30 val. britų komiška drama „Savaitgalis Paryžiuje“.

Abu filmus pristatys ir prieš pirmąjį filmą paskaitą apie Europos kiną skaitys kino kritikas, VDU Menų fakulteto lektorius Gediminas Jankauskas.
 

Apie filmą „Savaitgalis Paryžiuje“
N-16
Rež. Roger Michell, Jungtinė Karalystė, 2013, anglų, prancūzų k., lietuviški subt., 93 min.

Vidurinės klasės intelektualai britai Nikas (už šį vaidmenį Jimas Broadbentas pripažintas geriausiu aktoriumi 2013 m. San Sebastiano kino festivalyje) ir Meg (Lindsay Duncan) nusprendžia atšvęsti trisdešimtąjį santuokos jubiliejų Paryžiuje, kur praleido ir medaus mėnesį. Dabar jų santykiai pašliję, nes jau kelionės pradžioje Meg pasišaipo iš Niko pastangų užsakyti kambarį pigesniame, bet jaukiame viešbutyje. Ji išsikviečia taksi ir paprašo pavėžėti iki prabangaus 5 žvaigždučių viešbučio, kuriame laisvas tik prezidentinis numeris su vaizdu į Eiffelio bokštą. Akivaizdu, kad tokia prabanga porai ne pagal kišenę, bet Nikas su Meg nusprendžia atsipalaiduoti ir mėgautis gurmanišku maistu bei gėrimais. Tačiau atsitiktinis susitikimas su Niko buvusiu studentu, dabar garsiu amerikiečių rašytoju Morganu (Jeffas Goldblumas) visiškai pakeičia sutuoktinių šventinę nuotaiką ir net gresia išsiskyrimu.