Kauniečiai kviečiami į pirmąjį Lietuvoje Flamenko filmų festivalį

2015 m., vasario 13- 15 d., kino teatre „Romuva“ rengiamas pirmasis filmų festivalis, dedikuotas ypatingajam ispaniškosios kultūros perlui – flamenkui. Festivalio renginiai taip pat įvyks Vilniuje, Klaipėdoje, Anykščiuose, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Festivalio programoje – net aštuoni Lietuvos kino teatruose iki šiol nerodyti filmai:
Garsaus filmų meistro Carlos Saura režisuotas filmas „Flamenkas šiandien“ yra įspūdingas  uždegančio šokio ir sielas suvirpinančių dainų ir muzikos spektaklis. Jame flamenko tradicijos persipina su šiuolaikinėmis srovėmis.
 „Flamenko ištakos“ atskleis tikrąją flamenko dvasią. Filme pasakojama apie slaptąjį flamenko dainininką ir tikrą šokio meistrą – Malagos gatvių šlavėją, o taip pat apie repeticijas žymiausioje Madrido flamenko mokykloje „Amor de Dios“.
„Apie flamenką sudėtinga rašyti, svarbiausia – tiesiog jį patirti“,– sako filmo „Flamenko moterys“ režisierius Mike Figgis. „Tokių moterų nebuvau regėjęs. Atrodė, kad jos didžiuojasi savo jausmingumu, neketindamos nieko įrodyti vyriškajai auditorijai. Nustebau suvokęs, kad flamenkas yra apie moteris“, – toks buvo M.Figgis įspūdis, įkvėpęs jį sukurti filmą.
Filmų kūrėjos Albertinos Pisano dokumentinis filmas „Flamenko šokėjai“ yra intymus keturių žymių šiuolaikinio flamenko šokėjų paveikslas. Kiekvienas jų, turėdamas savitą stilių, išreiškia juos vienijančią kūrybinę būtinybę: peržengti flamenko šokio ribas ir paversti jį universalia meno forma.

Dar du dokumentiniai filmai „Ant bangų“ ir „Flamenko mokykla“ pasakoja apie flamenko tradicijas JAV. Festivalio programoje tai pat ir du režisieriaus Francisco Rovira Beleta Oskarui nominuoti vaidybiniai filmai: „Raganiška meilė“ (1967m.) ir „Los Tarantos“ (1963 m.). Abiejuose filmuose galima išvysti geriausiu XX a. Ispanijos šokėju ir choreografu pripažintą Antonio Gades, o filme filme „Los Tarantos“ – ir genialiąją visų laikų flamenko šokėja Carmen Amaya.