Išdalinę apdovanojimus „Vilniaus kino šortai“ keliauja į Kauną

Sostinėje kelionę baigęs sekmadienį, 9-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis Vilniaus kino šortaikeliauja į kitus Lietuvos miestus. Jau nuo rytojaus, nuo savaitgalio geriausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio pamatys  Kauno ir kitų miestų žiūrovai. Programose bus parodyti ir uždarymo metu tarptautinės komisijos geriausiais paskelbti vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai.

„Keturios festivalio dienos Vilniuje įrodė, kad trumpametražis kinas yra laukiamas ir vertinamas žiūrovų – atvirų pasauliui, naujoms kino formoms, smalsių, ieškančių ir reiklių. Tokių žiūrovų laukiame ir kituose Lietuvos miestuose. Jiems paruošėme programas, kuriose parodysime festivalio komisijos ir sostinės žiūrovų geriausiai įvertintas trumpas kino istorijas“, – sako Marija Razgutė, festivalio meno vadovė.

Nuo penktadienio „Vilniaus kino šortai“ prasidės Kaune ir Panevėžyje. Per tris dienas šiuose miestuose bus parodyta po šešias konkursines programas. Organizatoriai ragina nepraleisti geriausio vaidybinio filmo apdovanojimą laimėjusio „Švelnaus lietaus“ (rež. Dénes Nagy, Vengrija). Istoriją apie našlaitį Danį, kuris įsimyli bendraklasę, festivalio komisija gyrė už operatoriaus darbą ir vaidybą.

Kauno ir Panevėžio žiūrovai išvys ir geriausiu animaciniu filmu pripažintą ispanų Marco Ribos ir Annos Solanas darbą „Kanis“. Pastarąjį komisija pavadino tamsiausiu festivalio filmu. Pasakojimas apie berniuko pastangas išgyventi laukinių šunų apsuptame name komisijos nares sužavėjo dėl technikos – lėlinės animacijos.

Geriausius „Vilniaus kino šortų“ filmus šiais metais rinko tarptautinė komisija – prodiuserė Marta Lewandowska (Lenkija), trumpametražių filmų festivalio „In The Palace“ programų sudarytoja Bozhana Shoshkova (Bulgarija) ir kino režisierė Ieva Veiverytė (Lietuva).

Per keturias „Vilniaus kino šortų“ dienassostinėje apsilankė daugiau nei tūkstantis žiūrovų. Filmus jiems pristatė ir patys filmų kūrėjai. Penki iš jų – režisieriai Konstantina Kotzamani („Vašingtonija“, Graikija), Yoavas Hornungas („Dykumoje“, Izraelis), Emilis Langballe („Paplūdimio berniukas“, Danija), Janas-Dirkas Bouwas („Aš myliu chuliganis“, Nyderlandai) ir prodiuserės asistentas Sorinas Ana („Arklio galios“, Rumunija) į Vilnių atvyko paramos programos „Geri darbai“ dėka. Festivaliui ji skyrė 5 tūkst. piniginę paramą.

Spalio 17-19 d. Kaune „Vilniaus kino šortų“ filmai bus rodomi kino teatre „Romuva“.