IDA

Originalus pavadinimas: IDAMetai: 2013 m.Žanras: DramaCenzas: Žiūrovams nuo 13 metųAprašymas: 

Nuo sausio 2 dienos kino teatre „Romuva“ pradedama rodyti intriguojanti, skaudi ir užburianti lenkų režisieriaus Paweło Pawlikowskio drama „Ida“. Filmo premjeros proga kino teatre bus eksponuojama „Idos“ kadrų paroda. Pasak „New York Times“, šis filmas – vienas realiausių pretendentų į „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje ir susilaukė tokio populiarumo visame pasaulyje, kad neabejotinai gali būti vadinamas sėkmingiausiu lenkišku filmu per pastaruosius 20 metų.
„Kino pavasario“ festivalyje didžiulį susidomėjimą sukėlusi lenkiška drama „Ida“, laimėjusi geriausio filmo apdovanojimus Varšuvos ir Londono BFI kino festivaliuose, gavusi FIPRESCI prizą tarptautiniame Toronto kino festivalyje ir „Auksinio liūto“ apdovanojimus Gdynėje, bus pasiekiama kiekvienam žiūrovui, norinčiam pasinerti į šeštojo dešimtmečio dviejų skirtingų moterų gyvenimus.
Lenkijos režisieriaus Pawelo Pawlikowskio kartu su Danijos prodiuseriais sukurtas filmas „Ida“ šiemet laimėjo Europos Parlamento įsteigtą LUX kino apdovanojimą.

„Tai užburianti istorija. Vienas geriausių metų filmų.“ – recenzijoje „Indiewire“ leidinyje teigė Oliveris Lytletonas.
„Stipri ir gili drama su subtiliai elegantiška vaidyba.“ – rašė Pete’as Bradshaw iš „The Guardian“.

„Ida“ – tai pasakojimas apie dviejų skirtingų moterų – tetos, kuri Stalino represijų metais buvo negailestinga prokurorė, teisianti to meto „liaudies priešus“, ir naivios vienuolyno auklėtinės, jos dukterėčios Idos sunkią ir tragišką kelionę, ieškant nužudytųjų giminaičių kapų. Susitikusi su savo teta, Ida sužino, jog yra žydė. Tiesa priverčia merginą rinktis tarp biologinio identiteto ir religijos, kuri apsaugojo ją nuo masinių nacių žudynių karo metais. Kurdamas šią dramą režisierius norėjo atkurti prieš 30 metų sutiktos moters prototipą, kai vienas ir tas pats žmogus skirtingais gyvenimo etapais elgiasi visiškai priešingai, nei jam buvo būdinga anksčiau, taip gimė paslaptingasis tetos personažas.

Paroda veiks iki sausio 11 dienos.
Filmo anonsas: http://youtu.be/G1V0R6DSDgE
Daugiau informacijos apie kūrybinį procesą rasite: http://www.youtube.com/watch?v=yGEmp4UJ5GI

Kino teatro repertuaras: http://ktromuva.lt/repertuarasOriginalo kalba: Lenkų k.Režisierius: Pawel PawlikowskiVaidina: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Adam Szyszkowski, Joanna Kulig, Dawid OgrodnikTrukmė: 80 min.Šalis: LenkijaSubtitrai: Lietuvių