Filmo „Mari istorija“ renginiai

Vasario 3 d. 20:30 val.
ŽIEMOS EKRANŲ atidarymo metu – išankstinis seansas.

Vasario 12 d. 18:00 val. 
Susitikimas su menininku Auriu Radzevičiumi, meninės istaliacijos pristatymas.
Vasario 12 d. 18:30 val. filmo „Mari istorija“ PREMJERA

Vasario 17 d. 18:30 val. filmo „Mari istorija“ peržiūra ir diskusija

Filmas „Mari istorija“ – tai pasakojimas, apie aklą, kurčią ir nebylią mergaitę. Paremtas tikrais faktais, filmas sukurtas pagal Mari Heurtin istoriją, nutikusią 19 amžiuje, Larnay institute – vienuolyne netoli Poiterio. 

Gimusi 1885 m., Mari Heurtin, akla ir kurčia keturiolikmetė, negali bendrauti su išoriniu pasauliu. Netekęs vilties tėvas, raginamas daktaro, atvyksta į Larnė institutą, kuriame vienuolės rūpinasi kurčiomis mergaitėmis. Nepaisant vyriausiosios Motinos nepasitikėjimo, sesuo Margarita ima rūpintis beveik sulaukėjusia Mari. 

Filmą papildys menininko Aurio Radzevičiaus kuriama interaktyvi instaliacija. Kūrinys leis lankytojams išmėginti savo pojūčius, bei geriau įsijausti į aklumą ir kurtumą turinčių žmonių situaciją.

Mari istorija (Marie Heurtin), biografinė drama, 2014 m. Prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais, Režisierius: Jean-Pierre Améris Vaidina: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon. 95 min. Prancūzija. 

Apie režisierių
Režisieriaus J. P. Ameris kino juosta „Nekaltojo prisipažinimai“ apdovanota Kanų kino festivalyje, o filmas „Toks gyvenimas“ atnešė kino menininkui sidabrinę kriauklę San Sebastiano festivalyje ir auksinę žvaigždę Tarptautiniame Marakešo kino festivalyje. Filmas „Mari istorija“ apdovanotas Lokarno filmų festivalyje. Šis filmas išsiskiria šviesumu, charakteriais ir ryšiu tarp personažų. Ryšys, sukurtas tarp Mari ir Sesers Margaritos, pasak režisieriaus, yra ne kas kita, kaip motinos meilė. Vidinės tamsos mistika ir praregėjimas. Suvokimas, paremtas pirmais pojūčiais ir lietimu, sukuriantis kitokį, pasitikėjimu paremtą gyvenimą.