Dypanas

Originalus pavadinimas: DheepanMetai: 2015 m.Cenzas: Žiūrovams nuo 13 metųAprašymas: 

Pulkininke… Viskas baigta. Nandikadale praradau visą būrį. Mano žmona mirusi. Mano vaikai mirę. Karas baigėsi.

Šri Lankoje vyksta pilietinis karas: viena iš šalies mažumų, tamilai, kovoja dėl nepriklausomybės. Tarp liepsnų ir degančių kūnų slampinėja Dypanas. Jis buvo vienas kovotojų už tamilų laisvę, bet dabar yra priverstas bėgti iš krauju permirkusios šalies ir ieškoti prieglobsčio Prancūzijoje. Paskui jį keliauja jauna moteris Jalini ir devynmetė mergaitė Ilaijala. Prancūzijoje Dypanas randa darbą statybose, Jalini prižiūri sergantį vyrą, o Ilaijala pradeda lankyti mokyklą. Šri Lankoje jie buvo nepažįstamieji, o Prancūzijoje tampa šeima. Atšiauriame Paryžiaus priemiesčio daugiabutyje vienas kitam jie tampa vieninteliu paguodos šaltiniu.

„Mane sudomino žmonių, kurie užima kitokią vietą visuomenėje, istorijos – kaip gyvena tie, kurie vaikšto gatvėmis siūlydami pirkti gėlės, ir iš kur jie yra kilę. Jei šis filmas padėtų spręsti imigrantų problemas mūsų visuomenėje, būčiau labai laimingas“, – sako režisierius Jacques’as Audiardas.

Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimas.

Jacques’as Audiardas gimė 1952 m. Paryžiuje. Sorbonos universitete studijavo literatūrą ir filosofiją. 9-ajame dešimtmetyje jis parašė kelių pripažinimo sulaukusių trilerių scenarijus. 1994 m. J. Audiardo debiutinis filmas „Žiūrėk į krentančius žmones“ laimėjo tris prancūzų „Cezarius“. Antrasis jo filmas „Kuklus didvyris“ (1996) Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas už geriausią scenarijų ir pelnė režisieriui tarptautinį pripažinimą. Filmas „Pranašas“ 2009 m. susišlavė net devynis „Cezarius“. Daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusį filmą „Kaulai ir rūdys“ 2012 m. rodė ir „Scanorama“.Originalo kalba: Anglų, Prancūzų ir Tamilių kalbomisRežisierius: Jacques AudiardVaidina: Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby ir kiti.Trukmė: 115 min.Šalis: PrancūzijaSubtitrai: lietuvių k.