Dizaino savaitė. STILINGAS KINAS.

„Romuva“ įsijungia į „Dizaino savaitės“ renginių sūkurį!
STILINGO KINO seansuose pakviesime ne tik į filmus, bet ir į diskusijas. Rodysime filmą „Amžinai stilingos“, po kurio diskutuosime įvaizdžio tema. Sen Lorano retrospektyvą pradėsime dokumentiniu filmu „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ ir diskusija su Olesia Les. Taip pat rodysime dvi vaidybines dramas, paremtos tikrais faktais: „Yves Saint Laurent“ ir „Sen Loranas. Stilius – tai aš“.

Programa
Gegužės 6 d. (trečiadienis) 18 val.
Filmas „Amžinai stilingos“ ir diskusija „Įvaizdis – saviraiška šiandien“
„Amžinai stilingos“ – ne tik filmas, tai gyvenimo būdas, judėjimas, prie kurio prisijungti gali ir turi kiekvienas. Moterys važinėja spalvingais dviračiais, plepa su draugėmis, lankosi vakarėliuose, eksperimentuoja su individualiu stiliumi ir mokosi naujų dalykų, kuriems vis neatrasdavo laiko. Mada šiame filme tampa saviraiškos priemone. Diskusijoje „Įvaizdis – saviraiška šiandien“ pakviesime pokalbiui apie saviraiškos būdus ir svarbą. Diskusijos moderatorė – dizainerė Olesia Kekienė, dalyviai: Įvaizdžio dizaino Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto studentės Greta Ūbaitė ir Kristina Šemiotienė, dėstytojas Vilius Venckevičius, Lietuvos psichologijos studentų asociacijos atstovė Agnė Petkutė, studijuojanti Lietuvos edukologijos universtite . Diskusijos moderatorė Olesia Kekienė – Kauno kolegijos, J. Vienožinskio menų fakulteto, įvaizdžio katedros vedėja. Jos sritis – aprangos ir įvaizdžio dizainas, autoriniai seminarai. Įvaizdžio klausimais dirbanti tiek su individualiais, tiek su verslo klientais. Mados redaktorės patirtis, stiliaus kūrimas scenos atstovams, reklamai, vaizdo klipams, dizainerių kolekcijoms.
Filmas „Amžinai stilingos“:Komedija, dokumentika, biografinis, JAV, 2014 m., 72 min. Režisierė: Lina Plioplytė. N-13. Anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
Nuoroda į filmo video pristatymą: https://youtu.be/c9wUHgqOKmY

Gegužės 7 d. (ketvirtadienis) 18 val.
Sen Lorano retrospektyva – „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ ir diskusija.
Tai dokumentinis filmas apie vieną ryškiausių XX a. asmenybių mados istorijoje. Jis dievino moters grožį ir savo mūzas Catherine Deneuve bei Iman. Pagaliau jis žengė svarbų žingsnį mados demokratizacijos link. „Apie madą nieko neišmanau, man rūpi žmonės. Man tai filmas apie meilę“, – sako  P. Thorettonas, asmeniškai pažinojęs Yves’ą Saint Laurent’ą.
Po filmo vyks diskusija su jaunąja rūbų dizainere Olesia Less. Olesia Less – jauna bei talentinga aprangos dizainerė. „Esu begalo laiminga, galinti daryti gyvenime tai, ką mėgstu. Sukurdama kažką įdomaus bei tinkamo kiekvienam.“ – teigia mergina.
Filmas „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“: Dokumentinis, Prancūzija, 2010 m.,
98 min.; Režisierius: Pierre Thoretton. Originalo kalba, su lietuviškais titrais.
Nuoroda į filmo video pristatymą: https://www.youtube.com/watch?v=0hUaJf0LIxQ

Gegužės 8 d. (penktadienis) 18 val.
Sen Lorano retrospektyva – „Yves Saint Laurent“
Yvui Saint Laurentui 21-eri, jis pristato savo pirmąją kolekciją Diorui. Jis dar nežino, kokia svaigi karjera ir beprotiška meilė jo laukia. Didžiulė sėkmė ir gilių jausmų užuomazga mecenatui Pierrui Berge. 
Drama, Prancūzija, 2014 m., 106 min. Režisierius: Jalil Lespert; Vaidina: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon. N-16. Prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Nuoroda į filmo video pristatymą: https://www.youtube.com/watch?v=KLKhYpPBl8o

Gegužės 9 d. (šeštadienis) 16 val.
Sen Lorano retrospektyva – „Sen Loranas. Stilius – tai aš“
Režisieriui B. Bonello pavyko subtiliai papasakoti ne tik unikalaus drabužių modeliuotojo istoriją, bet ir sukurti epochos portretą su jos dialogais, didžiulio užmojo pramogomis ir gebėjimu 
išgyventi kiekvienos akimirkos grožį. Šis filmas 2014 m. Prancūzijoje pasirinktas kaip pretendentas į „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Drama, Prancūzija, 2014 m., 150 min. Režisierius: Bertrand Bonello; Vaidina: Gaspard Ulliel, Jérémie Renier, Louis Garrel, Léa Seydoux, Amira Casar, Jasmine Trinca. N-18. Prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Nuoroda į filmo video pristatymą: https://youtu.be/vhkSXbmm-uQ