Animacijos dirbtuvės

Edukacinės dirbtuvės yra skirtos visų klasių moksleiviams. Jos skirtos ne tik karjeros įgūdžių ugdymui, tačiau kartu skatina kūrybišką mąstymą bei darbą komandoje. Dirbtuvėse dalyviai susipažįsta su animacijos kūrimo procesu: personažų ir scenarijaus kūrimu, problemos vystymu bei kūrybišku techniniu išpildymu.

Projekto programoje mokiniai:

• Įgys teorinių žinių apie animaciją, jos rūšis, skirtingas technikas bei trumpametražių filmų kūrimą (problemos nagrinėjimą, siužeto kūrimą, filmo kūrimo etapus);

• Teorines žinias pritaikys praktikoje komandomis kurdami trumpametražį animacinį filmą aktualia tema, su pasirinkta animacijos technika. Naudojamos „kadrinės animacijos“ technikos: plastilinas, smėlis ir kitos birios medžiagos, plokščioji marionetė, iškarpos, lėlės, žmogaus ir įvairių daiktų pokadrinis fotografavimas. Eksperimentinės technikos naudojimas leis kurti platesniam vaikų ratui, nes kitaip nei pieštinėje animacijoje, nėra reikalingos piešimo žinios ir įgūdžiai. Šios eksperimentinės technikos leis susipažinti ir išbandyti platų animacijos technikų spektrą.

• Peržiūrės ir susipažins su dokumentiniu filmu „Vabzdžių dresuotojas“. Filmas „Vabzdžių dresuotojas“ ypatingai vertingas šios edukacinės programos kontekste, nes patrauklia forma pasakoja žymų Lietuvos kinematografininką ir lėlinės animacijos pionierių Vladislavą Starevičių (1882–1965 m.).

Dirbtuvės skirtos: 1-12 kl. moksleiviams.

Dalyvių skaičius: 20-30 mokinių (viena klasė)

Trukmė: 5 val.

Technika: dalyviai naudoja skaitmeninius fotoaparatus ir įvairias kanceliarines bei ūkines

priemones, kurios suteikiamos dirbtuvių metu.

Dėstytojai: patyręs animatorius-režisierius ir asistentai edukatoriai

Vieta: Kino teatras „Romuva“, Kaunas

Kaina: 4,34 EUR/asm.