A. Kaušpėdo ir G. Patacko muzikinis poezijos vakaras

Kovo 10 dieną 18 valandą kviečiame į Algirdo Kaušpėdo ir Gintaro Patacko muzikinį poezijos vakarą.

Vakaro metu autorių poeziją papildys muzikiniai sąskambiai. Dar jaunsytėje susipažinusių A. Kaušpėdo ir G. Patacko kūryba atskleis jų ypatingą muzikos ir laisvės pojūtį.
Poeziją muzikos saskambiais papildys klavišininkas Raimondas Dauginas ir gitaristas Artūras Chalikovas. 

Vienos garsiausių visų laikų lietuviškos grupės „Antis“ lyderis bei architektas Algirdas Kaušpėdas 2013 metais išleido knygą „Antiška“, į kurią sudėjo savo kūrybos bei kitų poetų, tarp jų ir Gintaro Patacko, „Anties“ dainomis virtusius tekstus. Tai — ryškūs, provokuojantys, prasmingi ir dviprasmiški tekstai, kurie skambės ir šio vakaro metu.

Poetas, vertėjas, prozininkas, dramaturgas, XX a. 9-ojo dešimtmečio literatūrinis maištininkas Gintaras Patackas per savo karjerą išleido jau 13 poezijos bei prozos rinkinių. Gintaro Patacko eilės yra tapusios ne tik „Anties“, bet ir „Kardiofono“, „Rondo“, „Rebelheart“ ir kitų žymių Lietuvos atlikėjų dainomis. Vakaro metu jis skaitys savo labiausiai pamėgtas eiles iš visos kūrybos, tačiau bus nevengiama improvizuoti bei atsižvelgta į publikos pageidavimus. 

Apie muzikantus:
A. Chalikovas – meistriškas gitaristas ir kompozitorius, savo muzika liudijantis simpatijas fusion. Jo stilius paženklintas ne tik puikia technika, bet svarbiausia – romantiniu polėkiu ir nuoširdumu. Jo improvizacijų melodinės linijos išdainuojamos ne tik instrumentu bet sykiais ir balsu.  Pagrindinės Artūro Chalikovo veiklos sritys – gitaros pedagogika (jis yra gitaros mokyklos „Gloria“ įkūrėjas ir vadovas) ir krikščioniškoji muzika (komponuoja ir atlieka psalmes). Tačiau jis taip pat geidžiamas gitaristas džiazo scenose. Išbandęs jėgas su daugeliu ryškiausių šalies džiazo muzikantų, pastaruoju metu gitaristas daugiausiai muzikuoja su Skirmantu Sasnausku projekte „Sambossa“, taip pat su savo grupe „Jazz Brothers“.
R. Dauginas –  aktyvus ir pripažintas pianistas. Pastaraisiais metais kūrinius atlieka kartu su žymiais atlikėjais, kaip Michael Kuttner, Wolfgang Haffner, Sebastian Studnicky, dalyvauja Europos džiazo festivalių ir muzikos mugėse.